Není nad drahé kovy

Pokud se dnes podíváte na to, co se děje kolem nás, stěží budete cítit spokojenost. O hrdosti už pak ani nemluvě. Protože komplikací je všude kolem nás dost a dost. A tyto se promítají i do ekonomiky naší země.
Podívejte se třeba na nabídku zboží a služeb. Co uvidíte? Ceny letí vzhůru, a to zřejmě u všeho a často přímo raketově. A úměrně tomu klesá naše životní úroveň. Protože mnohým z nás poklesly příjmy, a těm, kdo mají úspory, ukousla inflace provázející neblahou situaci související nejen s koronavirem i z těchto nemalý díl. A tento stav je setrvalý, pokles pokračuje a není zřejmé, kdy se zastaví.

zlaté destičky

A to logicky ty, kdo mají peníze, znepokojuje. Ba možná i přímo děsí. A protože takoví lidé penězům naprosto oprávněně nijak extra nevěří, investují je do čehokoliv, co zaručí, že se hodnota, již mají, neztratí.
Sázkou na jistotu je mezi investičními možnostmi zlato. Je to totiž právě cena zlata, jež je v našem světě už po dlouhá staletí jistotou. I kdyby cokoliv ztratilo svou hodnotu, zlato si ji stabilně drží a zjevně i nadále držet bude. Kdo investuje své finance do koupě zlata, vyhne se neblahým výkyvům trhu zejména v těžkých dobách, kdo smění své nadbytečné peníze za zmíněný drahý kov, ten si může být jist, že mu s hodnotou jeho jmění nezamávají ani vládnoucí politici, ani nějací ti vlivní o měně rozhodující bankéři. A to je (nejen) v dnešní situaci zkomplikované pandemií něco, co má značnou důležitost.

tři destičky

A máte i vy nějaké ty peníze, jež nepotřebujete a chcete uchránit jejich cenu? Investujte je do zlata. A máte-li naopak zlato a potřebujete hotovost, klidně ho dnes pro změnu prodejte. Protože v naší těžké době na tom nemůžete v žádném případě prodělat.
Zlaté slitky či mince totiž může mít každý, kdo je mít chce nebo potřebuje. Stačí se jen obrátit na spolehlivé obchodníky a kdokoliv z nás může žít bez obav.

Nezařazené